Dobre nawyki stylistki - nasze podpowiedzi
Dobre nawyki stylistki - nasze podpowiedzi

Dziś chciałabym podzielić się z Tobą kilkoma dobrymi zasadami, jakie zebrałam na podstawie świetnego webinaru Moniki Grzelak, która jak się śmieje zjadła zęby na rzęsach, więc wie o czym mówi🌟.

Jestem pewna, że wiele z Was doskonale zna blaski i cienie zawodu stylistki, który jest satysfakcjonujący, bo pozwala podkreślić piękno każdej kobiety poprzez stylizację rzęs i brwi - ale ma też minusy, z którymi wszystkie się borykamy. Praca w tej dziedzinie to nie tylko pasja, ale także umiejętność zarządzania swoim czasem, klientami i finansami - w ten sposób wiele problemów można wyeliminować. Zapraszam do lektury, abyś mogła dowiedzieć się, jakie dobre nawyki mogą pomóc Ci osiągnąć sukces jako stylistka rzęs i brwi.

# Praca z klientem: buduj dobre relacje!

Umiejętności i sprzęt są ważne, ale to właśnie na relacjach z Twoimi Klientkami opiera się sukces w naszej branży dlatego podam Ci kilka rad, które są sprawdzone i skuteczne - w końcu pochodzą od Moniki Grzelak (pozdrowienia!).

- warto wprowadzić potwierdzanie wizyty na przykład przez booksy.com albo jakiś system elektroniczny - to duża zmiana na plus wobec kajecika i zapisywania na kartce czy w telefonie w notatce, tak na marginesie: zmiana sposobu komunikacji naprawdę może dużo poprawić: w czasie rezerwacji terminu zapytaj czy "jeśli coś się zmieni, da mi Pani znać?" - Klientki zupełnie inaczej będą traktować Ciebie i umawianie się z Tobą, bardziej docenią Twój czas;
- aplikacje pozwalają pobierać zaliczki, więc jeśli chcesz zabezpieczyć się w taki sposób, jest to użyteczne narzędzie - może warto pomyśleć o tym w przypadku nowych osób?
- koniecznie sporządź regulamin (jeden miej wydrukowany w salonie i jeden na stronie internetowej), który między innymi będzie określać na ile przed wizytą można odwołać termin;
- co odwołanymi wizytami? Możesz wprowadzić zapis w regulaminie, który będzie określał co zrobić, jeśli Klientka odwoła wizytę na przykład 24 godziny przed terminem - może to być na przykład obowiązek zapłaty połowy ceny wizyty przy kolejnej okazji. Sama radzę Ci jednak, żeby nie być zbyt surową i korzystać z tego pomysłu w przypadku powtarzających się odwołań przez jedną osobę. Zastanów się, jak kwestia odwołanych Klientek wygląda u Ciebie w salonie, ile ich jest i czy są osoby które często odwołują terminy,  i na pewno dojdziesz do idealnego rozwiązania.
- Co zrobić z wypadkami losowymi u stałych Klientek?, na przykład jeśli którejś z nich zachoruje dziecko i nie przyjdzie na umówiony termin? - moim zdaniem jeśli komuś zdarzy się wyjątkowo warto potraktować tę osobę łagodnie, ale tu już owinnaś się zdać na swoje wyczucie i intuicję;
- karta klienta - nowej Klientce koniecznie daj ankietę do wypełnienia i podpisania (informacje kontaktowe, przeciwskazania do zabiegu, alergie, znaki szczególne i tym podobne) - stałe Klientki mogą być „aktualizowane” raz na jakiś czas. Swoją droga warto robić i zbierać informacje (na przykład w formie notatki) o swoich Klientkach, ponieważ pomaga nam też to w budowaniu dobrych i długich relacji
- przekaż koniecznie zalecenia po zabiegu - wiadomo, że to temat rzeka, dlatego polecam Ci nasz blogowy wpis na ten temat.

# Marketing: fotografia i obecność w sieci

  • Dobre fotografie i regularne wpisy w social mediach to podstawa - przełam opór do wyciągania i korzystania z telefonu (oczywiście spytaj Klientkę wcześniej o zgodę)! To podstawa marketingu!
  • Zbierajmy zdjęcia Klientki przed i po zabiegu - przydadzą się w naszych social mediach jako reklama, ale również jako pewnego razu dowody, jeśli Klientka będzie miała pretensje, że na przykład stylizacja naruszyła jej naturalne rzęsy, albo że w czasie jakieś naczynko pękło. Dobre zdjęcia zależą oczywiście od światła, dlatego polecam Ci nasze lampy do przedłużania rzęs, które pokochały stylistki;
  • Kontrola zapasów - nie ma nic gorszego niż przegapienie zakupów i nagły brak rzęs lub kleju w czasie zabiegu - staraj się okresowo sprawdzić stany magazynowe;
  • Wyznacz swoję godziny pracy - bądź dobrą szefową dla samej siebie i wyznacz stałe godziny pracy, takie żebyś nie wypaliła się w krótkim czasie i miała czas nie tylko na pracę, ale i życie!

Finanse stylistki: umiejętność planowania i zarządzania dochodami

- To temat bardzo powiązany z godzinami pracy. Spytaj siebie ile chcesz miesięcznie zarabiać, podziel to przez cenę zabiegu i będziesz wiedzieć, ile powinnaś pracować, ile mieć Klientek - z kolei, jeśli masz maksimum Klientek i nie zostaje Ci wyznaczona kwota, zastanów się czy nie nadszedł moment na zmianę cen.
- Jeśli Klientek zaczyna się robić coraz więcej postaraj się umawiać tyle, żeby każdej poświęcić czas i energię w 100%.

# Zdrowie stylistki rzęs: wewnętrzna i zewnętrzna harmonia

Jeśli temat zdrowia Cię ciekawi, zobacz mój wpis na blogu i-coucou.
- Regularne posiłki - niby oczywista rzeczą, ale ile razy się zdarzyło że w ferworze zabiegów, że nic nie zjadłyśmy, prawda? Dbaj o to, ponieważ lepiej poświecić chwilę na posiłek nawet jeśli Klientka chwilę poczeka, niż być zdekoncentrowaną w czasie zabiegu (na przykład burczeniem w brzuchu ;)
- Woda - tak samo jak z posiłkami, nie zapominaj o nawadnianiu się - są nawet teraz apki na telefon które przypominają
- Aktywność fizyczna - tu też nie odkryjemy Ameryki - po prostu dbaj o swój kręgosłup poprzez ćwiczenia (ja polecam Ci oczywiście fotel rodeo, ponieważ dzięki niemu nie czuję się jak z krzyża zdjęta po całym dniu pracy)
- Wybieraj sprzęt dobrej jakości i sprawdzony w branży stylistek, szczególnie zwróć uwagę na materac, stół do zabiegu przedłużania rzęs i lampę jakiej używasz. Pisałam o tym wiele razy, że dobrej jakości produkty dają Ci komfort: dobra lampa oszczędza Twoje oczy, wygodne łóżko z regulacją nie powoduje złej postawy ciała a materac anatomiczny to oszczędzanie sobie narzekania Klientek (i oczywiście możliwość ucięcia sobie drzemki na czymś mega wygodnym😀).

Podsumowując, praca jako stylistka rzęs i brwi to nie tylko sztuka, ale także umiejętność zarządzania. Dobre nawyki w obszarach takich jak praca z klientem, marketing, zdrowie i finanse mogą pomóc Ci osiągnąć sukces i długotrwałą satysfakcję z wykonywanego zawodu. Pamiętaj, że każda mała zmiana może przyczynić się do tworzenia pozytywnej atmosfery w Twoim salonie i budowania trwałych relacji z klientkami. Dzięki temu satysfakcja z pracy będzie maksymalna i tego Ci życzę!


Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie moich rad. Wierzę, że wdrożenie tych dobrych nawyków pomoże Ci stać się jeszcze lepszą i bardziej skuteczną stylistką rzęs i brwi. Pozostaję do dyspozycji w razie pytań i życzę Ci ogromnego sukcesu w tej wspaniałej branży!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium