Trwałe stylizacje latem - co powinnam wiedzieć o pracy w lato z klejem do rzęs?
Trwałe stylizacje latem - co powinnam wiedzieć o pracy w lato z klejem do rzęs?

Często pytacie jak uzyskać trwałą stylizację rzęs w sezonie letnim? Jaki klej do rzęs wybrać na lato? Jakie kleje stosujecie na wysokie temperatury?

Kiedy przychodzi sezon letni każda z nas staje przed wyzwaniem – praca z klejem w lato! Kiedy przychodzą wysokie temperatury, a wilgotność powietrza się zmienia, nawet nasz ulubiony klej nie chce z nami współpracować. Na szczęście nie musimy rezygnować z wykonywania pięknych stylizacji rzęs latem – mamy na to kilka sposobów, które dziś Wam przedstawimy i odpowiemy na Wasze najczęstsze pytania:

Jak uzyskać trwałą stylizację rzęs latem?

Jaki klej do rzęs na lato? Jakie kleje na wysokie temperatury?

Jakie są sposoby na klej do rzęs latem?


Zatem do konkretów! Jakie macie możliwości:

#1. Mieszanie klejów w lato

W lato temperatury są wyższe, co sprawia, że klej szybciej pracuje.  Skuteczną metodą walki z niesfornym klejem jest zmieszanie ze sobą dwóch rodzajów klejów wolniejszego – 0,5 sekundowego oraz szybszego - 2-3 sekundowego. Pamiętaj, żeby je dobrze ze sobą zmieszać!

#2. Korzystanie z wolniejszego kleju latem

Jeżeli nie czujesz się pewnie w mieszaniu klejów, to z pomocą może Ci przyjść klej wolniejszy niż standardowy, czyli taki, który „zasycha” w około 1-2 sekund, przez co powinien on zachować się tak, jak ten którego używasz na co dzień, który schnie w około 05-1 sekundy.

#3. Stosowanie troszkę większej ilości kleju

Kolejną metodą na klej do rzęs latem, może być stosowanie troszkę większej ilości kleju podczas wykonywania stylizacji. Oczywiście musisz pilnować, aby nie było go zbyt dużo, ponieważ to może doprowadzić do powstawania sklejek. Jednak odrobine większa ilość kleju sprawi, że lekko przedłuży się czas jego schnięcia, co w lato jest kluczowe.

#4. Częstsza zmiana kropli kleju, z której pracujesz

Warto, abyś wykonując stylizację rzęs w lato częściej zmieniała kroplę kleju, z której korzystasz, ponieważ w wysokiej temperaturze szybciej traci ona swoje właściwości.

#5. Schładzaj kamień lub kryształ, na który wylewasz klej

Schładzanie kryształu lub kamienia, na który wykładamy klej jest naprawdę skuteczne! Wystarczy, że włożysz go do lodówki na 25-30 minut przed wykonywaniem zabiegu, a dzięki temu Twój klej będzie chłodniejszy i nie wyschnie tak szybko.

#6. Użyj szamponu do rzęs!

Na co dzień stosujesz cleaner, primer lub speed-up? Pamiętaj, że te preparaty również przyspieszają wiązanie kleju. Dlatego latem rzęsy lepiej oczyszczać specjalnym szamponem do rzęs.

#7. Odpowiednie warunki w Twoim salonie!

Oczywiście w zbijaniu wysokiej temperatury niezawodna jest klimatyzacja. Pozwala Ci ona na utrzymywanie w Twoim salonie właściwej temperatury niezależnie od pory roku. Dlatego jeżeli tylko masz taką możliwość, to warto w nią zainwestować! Tańszym rozwiązaniem może być cooler do rzęs, czyli taka „mini klimatyzacja”, która schładza miejsce aplikacji.

Przypominamy, że idealna temperatura w salonie stylizacji rzęs to około 20°C, natomiast minimalna wilgotność powietrza do pracy z klejem to 35%, ale jak to kontrolować? Tutaj z pomocą przychodzi higrometr, który wskazuje temperaturę i wilgotność powietrza, przez co łatwiej będzie nam utrzymywać odpowiednie warunki do pracy.

Pamiętaj również o tym, żeby w lato odpowiednio przechowywać klej! Wysoka temperatura sprawia, że szybciej traci on swoje właściwości, pomóc w tym mogą letnie gadżety, takiej jak woreczki termoizolacyjne, czy specjalne pojemniki na klej. Jeśli chcesz wiedzieć o tym jeszcze więcej, polecam Ci też nasze poradniki.

Mamy nadzieje, że nasze sposoby pomogą Ci okiełznać klej do rzęs w lato, abyś mimo wysokiej temperatury mogła wykonywać piękne stylizacje!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium