Czego NAPRAWDĘ potrzebuje początkująca stylistka rzęs?
Czego NAPRAWDĘ potrzebuje początkująca stylistka rzęs?

Czy warto rozpocząć przygodę ze stylizacją rzęs? Co jest najważniejsze na początek przygody w branży beauty? Czego NAPRAWDĘ potrzebuje początkująca stylistka rzęs?

Jeśli zaczynasz swoją przygodę jako stylistka rzęs to - po pierwsze i najważniejsze - bardzo się cieszę i kibicuję Ci, bo sama przechodziłam kiedyś tę drogę. Postaram się trochę o niej opowiedzieć. Przygotowałam dla Ciebie też kilka rad opartych na prawdziwych historiach dziewczyn, które zaczynały „od zera” i rozwinęły swoją działalność tak bardzo, że nawet się tego nie spodziewały. Przedstawię też wskazówki, jaki sprzęt do przedłużania rzęs jest istotny na samym początku przygody z branżą beauty i na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Ale po kolei - z tego wpisu dowiesz się:

Jak zacząć pracę z domowym gabinetem beauty?
Co jest potrzebne po kursie stylizacji rzęs?
Co jest niezbędne na początek do przedłużania rzęs?
Przedłużanie rzęs w domu - co jeszcze warto wiedzieć? 

Na pewno warto zaplanować sobie pracę i przemyśleć jakie przybory do robienia rzęs są niezbędne na początek, a z czym można poczekać. Ale najważniejsze to kolejność nie tylko zaopatrywania się w niezbędne akcesoria, ale - przede wszystkim - w wiedzę i doświadczenie.

# Jak zacząć pracę z domowym gabinetem beauty?

Na sam początek polecam udział w podstawowym kursie z metody 1:1, żeby ktoś doświadczony przekazał nam podstawy. Potem większość stylistek zaczyna swoją działalność w domu, testując pierwsze zabiegi na znajomych i rodzinie - gorąco zachęcam do testowania, eksperymentowania i próbowania jak największej ilości rzeczy na kimś, do kogo mamy zaufanie i kto szczerze powie nam, na ile jest zadowolony z efektów. Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi na wojnie, jak głosi stara maksyma.
Po jakimś czasie, kiedy już wszyscy znajomi przekazali nam pozytywny feedback i czujemy się pewniej, przychodzi pora na bardziej zaawansowany kurs stylizacji - ofert nie brakuje, ale jeśli szukacie sprawdzonego studia, zawsze możecie zapytać nas o radę.

# Co jest potrzebne po kursie stylizacji rzęs?

Jeśli mamy już wiedzę i podstawowe rozeznanie w temacie, przychodzi pora na wybranie niezbędnego sprzętu do przedłużania rzęs - dla mnie najważniejsze okazały się cztery rzeczy, ale o tym za chwilę. Pamiętajcie, że na początek nie warto przepłacać - niektóre dziewczyny kupują używane łóżka do stylizacji rzęs, poduszki do zabiegów kosmetycznych - jeśli jest taka możliwość i oferta jest atrakcyjna, oczywiście warto z niej skorzystać. Wiadomo, że akcesoria do robienia rzęs dostępne w naszym sklepie również nie są cenowo wygórowane a jest na nie gwarancja, są sprawdzone i bezpieczne, więc oczywiście je polecamy. Opowiem Ci o tym co jest NAPRAWDĘ potrzebne na początek.

# Co na początek do przedłużania rzęs?

Od starcie ciężko się obyć bez łóżka i oświetlenia - sama pracowałam na początku na kanapie i przy stojącej lampie domowej, ale plecy i oczy naprawdę bardzo cierpiały i szybko się okazało, że ten dyskomfort wpływa na jakość aplikacji. A więc składane łóżko i specjalna lampa do zabiegów to must-have na początek. Bez nich na pewno będzie Ci o wiele trudniej. Drugim odkryciem była dla mnie poduszka z organizerem - to świetny sposób żeby pod ręką mieć klej i rzęsy i ręka nie "wisi" w powietrzu. Kolejną rewelacją było krzesło-siodło, w którym się od razu zakochałam. Chyba dlatego, że wymusza ono prawidłową postawę i odciąża nasz kręgosłup - jeśli ktoś używał, to wie o co chodzi ;). 

# Przedłużanie rzęs w domu - co jeszcze warto wiedzieć?

Jeszcze raz powiem, że na początku nie ma co przesadzać z kupowaniem akcesoriów, ale jeśli czujemy, że zwiążemy się z tematem stylizacji rzęs na dłużej koniecznie zadbajmy o podstawy. A więc podsumowując - warto żebyś pomyślała o tym, żeby znaleźć dobrej jakości:

Te akcesoria sprawdzają się nawet w domu, bo poprawiają komfort, jakość i czas pracy. Równie ważne jest doświadczenie i przydatne tricki, tipy i lifehacki, a te albo odnajdziesz sama, albo wyszukasz w sieci obserwując ciekawe profile stylistek i biorąc udział w szkoleniach online - to naprawdę rozwija i usprawnia codzienną pracę. Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, zobacz nasz film, w którym Natalia Kaczmarek dzieli się swoim doświadczeniem odnośnie ergonomii pracy.

Nie powiedziałam jeszcze o jednej podstawowej rzeczy - zwróć uwagę na to, że by Twoje akcesoria nie tylko były dobrej jakości, ale żeby były też MOBILNE. Lekkie i składane łóżko (takie, które możesz sama złożyć i nosić) to kluczowa sprawa - musisz przecież mieć możliwość, żeby skupić się na zabiegu i kontakcie z Twoją klientką, a nie na kwestiach technicznych i noszeniu czy przesuwaniu kilogramów. Ciężki sprzęt to nie darmowy fitness tylko wieczorny ból pleców, tego też się nauczyłam. 

Tak w dużym skrócie wygląda historia wielu z nas - piszę, że w dużym skrócie, ponieważ nie wspomniałam o wielu świetnych i śmiesznych przygodach i wspaniałych ludziach, których miałam okazję poznać. Ale o tym opowiem chyba innym razem… Jesteśmy w i-coucou otwarte na wszelkie uwagi, rady i Wasze propozycje. Dajcie nam znać, co według Was jest najbardziej potrzebne w pracy stylistki i czy macie jakieś podpowiedzi, o których nie napisałam wcześniej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium