Dobry stół do masażu nie musi kosztować majątku i można znaleźć naprawdę udany model za rozsądne pieniądze, ale trzeba przed zakupem pamiętać o kilku rzeczach. Chcesz przecież znaleźć taki stół, który będzie służyć Ci długo i spełniał Twoje potrzeby, prawda?
Wszystkim nam zależy na tym, żeby znaleźć taki sprzęt do swojej pracy, żeby działać bez dodatkowych (i denerwujących, wierz mi, bo „przerabiałam” w swojej karierze dużo łóżek) problemów. W i-cc.pl mamy łóżka do zabiegów kosmetycznych oraz do masażu, posiadają one certyfikat medyczny, więc są odpowiednie dla branży kosmetycznej i medycznej. Każde spełni swoje zadanie, nieważne czy wykonujesz masaże relaksacyjne, terapie manualne, masaże twarzy czy nawet masaże sportowe.
Ale do rzeczy - jak wybrać dobre łóżko do masażu?
Na pewno przed sfinalizowaniem zakupu musisz odpowiedzieć sobie na pytania: czy łóżka chcę używać do działalności mobilnej, czy mam swój gabinet? lepsze będzie łóżko do masażu drewniane czy aluminiowe? Jakie łóżko będzie wygodne dla moich pacjentów? Co to znaczy, że łóżko jest bezpieczne?
Mogę wobec tego podać Ci 4 rzeczy, o których musisz pamiętać przy kupnie stołu do masażu, mam nadzieję że rozwieję Twoje wątpliwości.
#1. Działalność mobilna, czy praca w gabinecie?
To podstawowa sprawa przy doborze łóżka, ponieważ jeśli łóżko nie będzie transportowane można wybrać jak najszersze łóżko, które daje maksimum wygody Tobie i Twoim pacjentom, jeśli często jeździsz i chcesz nosić i pakować do auta jak najmniej, może lepiej pomyśleć o łóżku o szerokości 60cm z lekkim stelażem (pamiętaj, torba na wymiar jest u nas w zestawie!). Jeśli szukasz wygodnego łóżka stacjonarnego to na rynku są również modele z regulacją elektryczną, ale ich ceny są dosyć wysokie - kilka razy wyższe niż stołów składanych.
Warto też wziąć pod uwagę rodzaj stelaża, czy bardziej odpowiada Ci drewniany czy aluminiowy - chociaż różnica wagi łóżka nie jest zbyt wielka to pomyśl, które bardziej pasuje do Twojego stylu. Więcej o przeczytasz o tym o tym tutaj. Jeśli dużo pracujesz a trudnych warunkach, chyba jednak skłaniałbym się do stołu z aluminiowym stelażem, który jest odporny na wilgoć.
#2. Ergonomia pracy (regulacja, stabilność).
Koniecznie sprawdź, jakie zakres regulacji oraz jakie wymiary ma łóżko, które planujesz zamówić. Wykonaj mały eksperyment sprawdzając na jakiej wysokości powinien być Twój pacjent, żeby nawet dłuższa praca nie sprawiała Ci problemu. Warto spędzić chwilę z miarką, żeby zwizualizować sobie łóżko, jak będzie wyglądać i ile miejsca będzie zajmować u Ciebie.
Przed zakupu sprawdź koniecznie, czy łóżko (nieważne czy składane, czy wolnostojące) jest stabilne i będziesz czuć się komfortowo używając go. Warto przejrzeć opinie innych kupujących pod tym względem lub sprawdzić wpisy na Facebooku i Instagramie na ten temat.
#3. Maksymalna wygoda pacjenta.
Jeśli pacjenci zaczną narzekać na łóżko to po Tobie… Oczywiście żartuję, ale dla mnie wygoda łóżka do masażu to podstawowa rzecz. Gąbka powinna być dobrej jakości i im grubsza tym lepsza. Podobnie obicie powinno być delikatne i wykonane z dobrej jakości materiału, który nie popęka po kilku miesiącach używania.
Zagłówek i otwór na twarz to kolejne elementy, które powinno mieć dobre łózko do masażu. Zwróć na to uwagę!
#4. Bezpieczeństwo.
Jak już pisałam, nasze stoły do masażu mają certyfikat medyczny, wszelkie niezbędne atesty oraz gwarancję. Jeśli zamówisz u nas łóżko i zmienisz zdanie, masz 30 dni na zwrot, więc kupując online nie ryzykujesz w zasadzie w ogóle.
Jeszcze jedna rzecz, zastanawiasz się pewnie jak dbać o stół do masażu. Na pewno nasze stoły możesz łatwo utrzymać w czystości, ponieważ są wykończone dobrej jakości ekoskórą. Pokrycia łóżek są też odporne na olejki i wodę. Nasze stoły najlepiej utrzymywać w czystości po każdym zabiegu przecierając miękką ściereczką z łagodnym detergentem, czyli na przykład szarym mydłem z ciepłą wodą lub wodą z octem. Drewniane i aluminiowe stelaże łóżek w kilka sekund możesz wyczyścić ciepłą wodą z płynem.
Mam dla Ciebie też krótkie video, które zawiera instrukcję składania naszych łóżek - polecam, bo trwa mniej niż dwie minuty.
Teraz wyobraź sobie, że stół do masażu jest już u Ciebie, złożony i gotowy do pierwszego zabiegu - pamiętaj że mamy dla Ciebie stoły do masażu czarne, białe, kremowe, aluminiowe, drewniane, z miejscem na nogi…
Wybierz jeden z nich i sprawdź jak zmieni Twoją pracę!