Jaki stół do masażu – drewniany czy aluminiowy? Odpowiadamy
Jaki stół do masażu – drewniany czy aluminiowy? Odpowiadamy

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając stół do masażu?

Stół do masażu stanowi jedno z najważniejszych narzędzi pracy specjalistów wielu dziedzin. Wybierając idealny model, powinieneś kierować się więc specyfiką swojej branży i wynikającymi z niej potrzebami. Przede wszystkim warto zainwestować w nowoczesny i funkcjonalny stół, który wraz z Twoimi umiejętnościami i doświadczeniem będzie pomocny w codziennej pracy.

Jak wybrać łóżko do masażu?
Te kryteria mają znaczenie:

  • mobilnośćzamierzasz podróżować ze stołem do masażu? A może wszystkie zabiegi odbywają się w Twoim gabinecie? W pierwszym przypadku lepszym wyborem będzie stół mobilny, składany, w drugim zaś – stacjonarny;
  • rodzaj świadczonych usług – dopasuj łóżko do charakteru Twoich zabiegów. Jeśli wykonujesz masaże sportowe, przyda Ci się mobilne, lekkie łóżko. Przy terapiach manualnych natomiast lepiej sprawdzi się łóżko stacjonarne;
  • możliwość regulacji – zapewnia utrzymanie właściwej postawy i wygody specjalisty podczas wielogodzinnych zabiegów;
  • wielkość blatu i rodzaj pianki – im szerszy blat, tym większy komfort możesz zapewnić klientowi;
  • wytrzymałość stelaża – to najważniejszy parametr, zapewniający stabilność i funkcjonalność mebla. Wyróżnia się stelaże aluminiowe i drewniane. Ta kwestia pozostaje obiektem największego dylematu podczas wyboru stołu.

Stół na drewnianym stelażu – jakimi cechami się wyróżnia?

Drewno od zawsze kojarzy się z prestiżem i solidnością. Stół z drewnem cieszy się świetną opinią wśród specjalistów i klientów, głównie ze względu na walory estetyczne. Najczęściej drewniane wykończenia wybiera się do gabinetów, w których kluczowe jest podkreślenie wyjątkowego klimatu. Łóżko z drewnianym stelażem okazuje się świetnym wyborem do salonów oferujących masaże orientalne i aromaterapeutyczne. Znakomicie prezentuje się w nowoczesnych, niedużych wnętrzach.

Jakie zalety ma aluminiowy stół do masażu?

Poza drewnianym stelażem, masażyści i kosmetyczki równie często wybierają aluminiowy wariant. Aluminiowe stoły do masażu prezentują się nowocześnie, w związku z czym wyglądają niezwykle profesjonalnie, nawet podczas wizyty domowej specjalisty. Choć wydawać się może, że są znacznie lżejsze od swoich drewnianych odpowiedników, z reguły ich waga jest bardzo podobna. Wyróżniają się wysoką odpornością na wilgoć.

Stół do masażu – drewniany czy aluminiowy? Który jest lepszy?

Jak widzisz, łóżka drewniane i aluminiowe różnią się między sobą przede wszystkim walorami wizualnymi. Dopasowanie odpowiedniego modelu do aranżacji salonu to kwestia indywidualna. Jak wygląda kwestia użytkowania? Jaki stół do masażu – drewniany czy aluminiowy – będzie lepszym wyborem? Oba są lekkie i wygodne w transporcie – nasz sklep do wszystkich modeli oferuje funkcjonalną torbę do pakowania i przewożenia łóżka. Zarówno drewniane, jak i metalowe łóżka do masażu wyposażone są w prosty system regulacji – aluminiowe reguluje się za pomocą blokady, a drewniane przy użyciu pokręteł. Oba modele są równie wytrzymałe i zapewniają komfort zarówno specjaliście, jak i klientowi.

Pamiętaj, że stół do masażu to inwestycja – nie warto na nim oszczędzać. Dopasuj go do swoich potrzeb, a wraz ze swoimi umiejętnościami przeprowadzisz każdą usługę na najwyższym poziomie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium