Jak znaleźć pracownika do Twojego salonu? Nasze rady

Cześć!

Jeśli myślisz nad rozwojem albo właśnie jesteś na etapie szukania załogi do swojego salonu beauty, to świetnie trafiłaś! Chciałabym podzielić się kilkoma wskazówkami dotyczącymi znalezienia idealnej kandydatki.

Z pomocą w tej kwestii przychodzi nam nieoceniona Natalia Kaczmarek, która na naszym instagramowym profilu przeprowadziła live na ten temat (video znajdziesz tutaj). Natalia wie o czym mówi, ponieważ jest w branży już prawie 10 lat, dlatego zdecydowanie warto posłuchać tego, co ma do powiedzenia.

Jeżeli prowadzisz salon przedłużania rzęs, doskonale rozumiem, jak ważne jest mieć w swoim zespole kompetentne i profesjonalne pracownice. W końcu to one tworzą atmosferę, dbają o klientów i wnoszą wartość do Twojego biznesu. Pewnie zgodzisz się ze mną, że różne osobowości przyciągają różne Klientki! To bardzo ważne! Jeśli jest nas więcej, zawsze łatwiej znaleźć wśród nich taką osobę, która „podpasuje” Klientce. Powiedziałabym, że wybór dobrych akcesoriów do przedłużania rzęs nie jest obecnie zbyt trudne (masz przecież sklep i-coucou ;), ale znalezienie właściwej osoby do salonu wymaga sporo wysiłku.

Przedstawię Ci kilka sprawdzonych kroków, które mogą pomóc Ci w procesie rekrutacji. Wspólnie przeanalizujemy, jak określić swoje wymagania, gdzie szukać potencjalnych kandydatek oraz jak przeprowadzić skuteczne rozmowy kwalifikacyjne. Jestem tutaj, aby Ci pomóc, więc nie wahaj się zadawać pytań i zgłaszać wszelkie wątpliwości. Przejdźmy razem przez ten proces i znajdźmy odpowiednią pracownicę, która wzbogaci Twój salon beauty i przyczyni się do jego dalszego rozwoju.

# Zatrudniać czy nie zatrudniać?

Czasami zastanawiamy się, nad pytaniem: zatrudniać czy nie zatrudniać kogoś do pomocy w salonie? Jeśli rozwijasz się, masz duże doświadczenie, ale nie zatrudnisz nikogo i zawsze będziesz chciała robić wszystko sama od A do Z, to może okazać się, że będziesz pracować dosłownie od rana do wieczora i wypalisz się bardzo szybko. A tego bardzo byśmy nie chciały, dlatego polecamy Ci rozpocząć rekrutację.
Ale uwaga! Ważne żeby zrobić to z głową i dobrze wybrać. Łatwo się mówi, ale jak to zrobić? Już spieszę z pomocą!

# Jak szukać pracownika do salonu przedłużania rzęs?

Poświęć chwilę i zastanów się jaka miałaby być Twoja pracownica - czy szukasz kogoś spokojnego, czy bardziej energicznego? Jakie cechy cenisz w ludziach? Czy sama jesteś raczej introwertyczką, czy wulkanem energii. Osobowość i charakter dziewczyny, którą planujesz zatrudnić ma duże znaczenie dla Waszej współpracy, dlatego czasami przy wyborze ufamy naszej kobiecej intuicji, bo nie wiemy dlaczego, ale wiemy że z kimś będzie nam po drodze, prawda?
Przeciwieństwa się uzupełniają i przyciągają - tak to już jest, że czasami lepiej poszukać pracownicy, która jest naszym przeciwieństwem i ma takie cechy, których nam czasami brakuje. Dlatego zacznij od tego, że zastanowisz się JAKIEJ osoby w ogóle szukasz.

# Jak przeprowadzić rekrutację stylistki rzęs?

Aby znaleźć odpowiednią dziewczynę do salonu przedłużania rzęs, możesz podjąć kilka kroków:

  1. Określ swoje wymagania - Przed rozpoczęciem poszukiwań określ, jakie umiejętności, doświadczenie i kwalifikacje są dla ciebie najważniejsze.
  2. Ogłoszenie o pracę - Stwórz szczegółowe ogłoszenie o pracę, w którym wymienisz wszystkie wymagania i oczekiwania. Określ rodzaj umowy, wynagrodzenie, godziny pracy i wszystkie inne szczegóły, które są istotne dla oferowanego stanowiska. Ogłoszenie można opublikować na stronie internetowej salonu, w mediach społecznościowych, portalach z ogłoszeniami o pracę oraz w lokalnych mediach.
  3. Wykorzystaj media społecznościowe, takie jak Facebook, Instagram lub LinkedIn, aby promować ofertę pracy. W wielu branżach specjaliści często korzystają z tych platform do poszukiwania pracy lub do dzielenia się informacjami o dostępnych ofertach.
  4. Poproś swoich obecnych pracowników, klientów i znajomych o polecenie potencjalnych kandydatów. Osoby, które są polecone przez zaufanych pracowników lub klientów, często posiadają pożądane umiejętności i mogą być bardziej zaangażowane.
  5. A co z zatrudnianiem koleżanek, przyjaciółek, rodziny? Tutaj chyba nie ma reguły, która mówi czy taki układ się sprawdzi, czy nie. Jeśli znasz kogoś i masz do niego zaufanie, myślę że warto spróbować, tylko staraj się oddzielić relację prywatną i tą w pracy, żebyś zawsze miała pewność, że jesteś traktowana w pracy jako osoba, której oczekiwania są ważne.
  6. Jeśli kandydatka przeszła już przez pierwsze etapy rekrutacji, poproś ją o referencje od poprzednich pracodawców lub klientów. Skontaktuj się z tymi referencjami, aby sprawdzić, jak dobrze sprawdziła się w poprzednich miejscach pracy.

# Zalety dobrej komunikacji od początku pracy w salonie

Kiedy już wybierzesz kandydatkę nasza rada, to ufać dziewczynom, z którymi zaczynamy współpracę, ale też jasno komunikować to, czego oczekujemy w pracy. Pamiętaj, żeby na początku szczerze porozmawiać o planach i oczekiwaniach przyszłej pracownicy, żeby nie zostawiać żadnych niedomówień i nie być potem zdziwionym, jeśli po kilku tygodniach pracy trzeba na nowo rozpoczynać rekrutację, ponieważ nasze oczekiwania się rozminęły. Rozważ przy ustalaniu wynagrodzenia, czy możesz zaproponować premię procentową od sprzedaży, ponieważ to na pewno zmotywuje Twoje pracownice do przejęcia inicjatywy.

Dzięki za przeczytanie tego wpisu - było dużo praktycznych informacji? To zasługa Natalii, u której nie ma lania wody;) Oczywiście polecam Ci naszą wspólną kolekcję sprzętu do przedłużania rzęs od stylistek dla stylistek. Może znajdziesz wśród nich coś dla siebie?

Życzę Ci sukcesów w znajdowaniu stylistek do Twojego salonu i do zobaczenia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium