Jak wybrać najlepszą lampę do przedłużania rzęs? Czym kierować się przy wyborze najlepszej lampy kosmetycznej?
Jak wybrać najlepszą lampę do przedłużania rzęs? Czym kierować się przy wyborze najlepszej lampy kosmetycznej?

Na co zwracać uwagę przy wyborze najlepszej lampy do salonu stylizacji rzęs i makijażu permanentnego?

Często pytacie na forach oraz w wiadomościach prywatnych do nas:

Jaka jest najlepsza lampa do robienia rzęs?
Jak wybrać najlepszą lampę roboczą do salonu kosmetycznego?
Czym kierować się przy zakupie lampy do stylizacji rzęs?

Zebraliśmy kilka najważniejszych - i co najważniejsze, praktycznych - informacji dotyczących lamp roboczych do salonów stylizacji rzęs i makijażu permanentnego. Mamy nadzieję, że ułatwi Wam to dokonanie wyboru i zakupu najlepszego dla Was oświetlenia salonu kosmetycznego.

#1. Cena lampy do przedłużania rzęs

Często dla początkującej stylistki pierwszym kryterium wyboru jest cena. Szukamy taniej lampy, ponieważ dopiero zaczynamy i nie chcemy zbyt dużo inwestować. Jednak moim zdaniem nie jest to najlepsze podejście, ponieważ prawidłowe oświetlenie wpływa na komfort i bezpieczeństwo pracy, a tym samym na jakość i trwałość wykonywanej aplikacji czy innego zabiegu. Dlatego też nie do końca powinno się na tym oszczędzać. Jeśli rzeczywiście mamy niewielki budżet, warto rozejrzeć się na rynku wtórnym, często na grupach i forach stylistki ogłaszają się, że mają na sprzedaż mało używany sprzęt do robienia rzęs. W takich ofertach można często znaleźć dobrą lampę w rozsądnej cenie.

#2. Barwa światła - dlaczego jest istotna?

Podczas długich godzin pracy wytężamy wzrok, zbyt ciepłe światło może powodować bóle oczu i głowy, jest bardziej odpowiednie do miejsc w których wypoczywamy – wprowadza wrażenie przytulności i komfortu. Neutralne, białe światło jest najbardziej zbliżone do światła słonecznego, a co za tym idzie, jest najbardziej naturalne i najmniej szkodliwe dla wzroku.

Dodatkowo neutralne światło nie przekłamuje barw, co również jest bardzo istotne. W nowoczesnych salonach kosmetycznych praktycznie standardem już jest wykonywanie zdjęć przed i po zabiegu, aby dokładnie zobaczyć efekt. Dobrej jakości zdjęcia pozwalają też na budowanie solidnego portfolio, dzięki któremu pozyskujesz nowe klientki.

#3. Rodzaj statywu na jakim mocowana jest lampa

To kolejne kryterium istotne z punktu widzenia osoby wykonującej zabieg.

Na rynku można spotkać lampy :

  1. mocowane do stołu lub łóżka (lapa warsztatowa, biurkowa),
  2. na statywach na trzech lub czterech nogach (najpopularniejsze w lampach typu ring lub dwuramiennych lampach fotograficznych, lampa na trójnogu),
  3. na statywach na kółkach.

Pierwszy typ mocowania, czyli lampa warsztatowa to również najczęściej najtańsza opcja. Nie posiada w ogóle nogi ani stojaka. Lampę warsztatową mocuje się do blatu stolika lub wózka za pomocą imadła. Jest to doskonała propozycja na początek, ponieważ, lampa posiada standardowy trzpień, który pasuje do większości statywów na kółkach, więc spokojnie po jakimś czasie można dokupić taki statyw.

Podobnie rzecz się ma z lampą warsztatową biurkową, posiada okrągłą podstawę i nie trzeba jej do niczego dodatkowo montować. Do tego typu lampy, również najczęściej można dokupić statyw, bo montowanie jest uniwersalne.

Trójnóg to typ statywu popularny w lampach fotograficznych, lampach do zdjęć typu ring oraz lampach dwuramiennych. Niestety często tego typu statywy są bardzo lekkie, przez co mało stabilne - nie są przeznaczone do częstego przesuwania. Nie posiadają również ramienia do regulacji kąta nachylenia.

Lampa ze statywem na kółkach to najlepsze oświetlenie salonu kosmetycznego, daje możliwość regulacji oraz jest bardzo mobilna. Jeśli lampa i statyw są dobrej jakości to przesuwanie i manipulowanie lampą będzie łatwe, a do tego ciche i lekkie. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się również w salonach stylizacji rzęs i makijażu permanentnego. To również lampa, którą z łatwością można przesuwać między stanowiskami w gabinecie kosmetycznym.

Stabilna lampa musi mieć stosunkowo ciężki i bardzo solidny statyw, stąd często jej cena jest wyższa od lamp na mniej stabilnych statywach (jak trójnóg) lub bez nich. To na co warto dodatkowo zwrócić uwagę przy zakupie lampy na statywie, to czy do zestawu dołączone jest również imadło – często sprzedający dodaje je gratis do lampy ze statywem, wtedy mamy więcej możliwości jej wykorzystania.

#4. Miejsce na akcesoria

Niektóre lampy (najczęściej te na stabilnych statywach na kółkach) posiadają dodatkowo miejsce na drobne akcesoria tzw. organizery lub sortery. Jest to drobiazg, który oczywiście nie jest konieczny, ale może znacząco ułatwić organizację przestrzeni do pracy. 

#5. Regulacja natężenia światła lampy kosmetycznej

Dobrze, aby natężenie światła było regulowane, ponieważ bardzo ważne jest aby móc dostosować jasność oświetlenia do swoich potrzeb oraz możliwości naszego salonu. Mam dla Ciebie film z recenzją naszej lampy, gdzie zobaczysz jakie znaczenie ma regulacja natężenia światła - zobacz go tutaj.

#6. Moc lampy do stylizacji rzęs i makijażu permanentnego

To o czym najczęściej mówi się na początku to moc lampy – i jest to oczywiście ważna kwestia, teoretycznie im większa moc tym większa jasność oświetlenia. Natomiast zdarza się czasem, że mimo iż producent deklaruje dużą moc, nie jest ona widoczna w czasie użytkowania, dlatego warto szukać sklepów, które mają wysoką jakość obsługi klienta, wtedy mamy pewność, że nawet jeśli produkt nie będzie spełniał naszych oczekiwań, będziemy mieli możliwość zwrotu lub skorzystania z gwarancji. Po czym poznać czy dany sklep ma dobrą obsługę klienta? Moim zdaniem wystarczy zadzwonić, zapytać o produkt i chwilę porozmawiać by wiedzieć, że w danym sklepie szanuje się klientów.

Na co zwracać uwagę przy wyborze najlepszej lampy kosmetycznej do przedłużania rzęs i makijażu permanentnego? - PODSUMOWANIE

Podsumowując, dobra lampa do salonu przedłużania rzęs powinna mieć szerokie możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb. Najlepiej gdyby była na solidnym statywie na kółkach, wtedy nie trzeba martwić się o jej stabilność. Ramię najlepszych lamp do robienia rzęs powinno być regulowane w kilku miejscach, aby maksymalnie dopasować je do wymagań konkretnych zabiegów i warunków panujących w gabinecie. Jeśli jesteśmy początkującymi stylistkami i nie chcemy na początek dużo inwestować, najlepiej wybrać lampę warsztatową, mocowaną do blatu, do której w późniejszym czasie, można dokupić np. statyw i organizery.

Wszystko, co przeczytałyście o lampach do zabiegów kosmetycznych to know-how, który nabyłam przez lata doświadczeń, dajcie znać w komentarzu, czy coś można do tego tematu dodać i czy te informację były dla Was pomocne - to będzie dla mnie wielka satysfakcja!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium