Jak robić idealne zdjęcia stylizacji rzęs?
Jak robić idealne zdjęcia stylizacji rzęs?

Każda z nas przeglądała kiedyś oferty usług kosmetycznych – żelowych paznokci, makijażu czy przedłużania rzęs, dobrze wiemy, że obecnie wyboru dokonujemy w oparciu o zdjęcia wrzucone na Instagram, czy Facebook danej kosmetyczki czy stylistki.

Właśnie dlatego tak istotne jest, aby zdjęcia naszych stylizacji były jak najwyższej jakość i tu pojawiają się pytania – Jak zrobić idealne zdjęcie stylizacji rzęs? Jakie światło wybrać? Jak ustawić klientkę? Jakie są zasady robienie zdjęć stylizacji rzęs?

W dzisiejszym blogu omówię na co zwrócić uwagę, i jak przygotować się do robienia zdjęć stylizacji rzęs. Mam nadzieję, że odpowiem na nurtujące Was pytania, a Wasze portfolio będzie piękniejsze niż kiedykolwiek!

Ale od początku!

#1. Najpierw formalności

Jeżeli chcesz wykonać zdjęcie stylizacji rzęs musisz najpierw zapytać Klientki, czy wyraża to zgodę, oraz czy pozwala na udostępnienie swojego wizerunku w Twoich mediach społecznościowych. Możesz takie pytanie zawrzeć w swojej ankiecie. Jeżeli Klientka się zgodziła, czas działać!

#2. Sprzęt 

Dobre zdjęcie zaczyna się od dobrego sprzętu. Jednak obecnie aparaty w telefonach zdecydowanie wystarczają, nie musisz kupować specjalnie aparatu, telefony nowej generacji zapewniają odpowiednie parametry zdjęć Twoich stylizacji.

#3. Oświetlenie 

Gwóźdź programu! Każda z nas już pewnie wie, że dobre oświetlenie czyni cuda. Właśnie dlatego wybierając lampę do przedłużania rzęs warto tez zorientować się, czy nadaje się ona również do oświetlania pod zdjęcia. Na co warto zwrócić uwagę: barwa światła, do zdjęć stylizacji najlepsze jest światło białe - zimne, mobilność i obrotowość lampy, abyśmy mogły ją dostosować do pozycji Klientki.

Nasza propozycja - Lampa POL Moon

Sprawdza się doskonale do wykonywania zdjęć stylizacji rzęs, kiedy Klientka jest w pozycji leżącej. Regulacja barwy światła umożliwi Ci dostosowanie oświetlenia do pory dnia. Ponadto obrotowa głowica pozwoli Ci perfekcyjnie dopasować pozycję lampy. 

Oto kilka dzieł wykonanych we współpracy z naszą POL Moon.

przedłużanie rzęs oko przed zabiegiem przedłużanie rzęs w salonie zdjęcie w czasie zabiegu przedłużania rzęs oko w czasie zabiegu przedłużania rzęs

#4. Wykadrowanie

Ważne jest, aby odpowiednio wykadrować zdjęcie. W jego centralnej części powinno znajdować się oko naszej Klientki, ponieważ to je chcemy jak najbardziej wyeksponować.

#5. Tło

Tło znajdujące się za naszą Klientką powinno być neutralne, najlepiej jednolite o jasnym kolorze - białym, beżowym. Możesz również umieścić w nim jakiś ciekawy atrybut, który wyróżniałby Twoje zdjęcia, np. ciekawy kwiat, liść czy trawy pampasowe.

#6. Pozycja

Pamiętaj, aby ustawić się tak, żebyś nie zasłaniała sobie światła, i żebyś nie rzucała cienia na Klientkę. Warto wypracować sobie jedną pewną pozycję, do której z czasem z łatwością się ustawisz. 

#7. Przygotowanie Klientki

Zawsze przed zrobieniem zdjęcia upewnij się, że na twarzy Twojej Klientki nie ma żadnych zanieczyszczeń - rzęs, paprochów czy pozostałości po preparatach. 

#8. Mobilne aplikacje do obróbki zdjęć

VSCO jest mobilną aplikacją fotograficzną dostępną w systemach iOS i Android. Oprogramowanie umożliwia  robienie zdjęć za pośrednictwem aplikacji, importowanie już gotowych zdjęć oraz ich edycję przy wykorzystaniu gotowych presetów, filtrów czy narzędzi do edycji.

PhotoDirector to aplikacja dostępna na iOS'ie i Android'zie, która posiada niezwykle intuicyjny i przyjaznym dla użytkownika interfacem. Oferuje większość podstawowych narzędzi do obróbki obrazów, dzięki którym możesz zmienić gradację kolorów, konfigurować szablony kolaży, czy usuwać lub zmieniać obiekty.

Afterlight jest dostępna na iOS'ie i Android'zie, nie ma tu zbyt wielu możliwości, a jej funkcje zostały ograniczona do tych najbardziej podstawowych i najczęściej używanych. Dzięki temu jest ona prosta w obsłudze, a menu jest bardzo czytelne.

 

Tworząc swoje portfolio warto zwrócić uwagę na to, aby tworzyło ono spójną całość. Możesz postawić na jednolite tło - zawsze tego samego koloru, które  będzie wypełniało Twoje zdjęcie, albo charakterystyczny atrybut, który będzie się pojawiał na Twoich zdjęciach. Takie zdjęcia, które mają wspólny pierwiastek bardzo ładnie komponują się, np. na Instagramie.

Twoje piękne stylizacje zyskają jeszcze więcej blasku i będą przyciągały jeszcze więcej spojrzeń!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium