Dofinansowanie na sprzęt kosmetyczny, czyli skąd wziąć budżet na wyposażenie pierwszego salonu kosmetycznego?
Dofinansowanie na sprzęt kosmetyczny, czyli skąd wziąć budżet na wyposażenie pierwszego salonu kosmetycznego?

Dofinansowania na zakup niezbędnych akcesoriów i umeblowanie lokalu, czyli skąd wziąć pieniądze na wyposażenie pierwszego salonu stylizacji rzęs!

Jak uzyskać dofinansowanie na start?
Skąd wziąć środki na zakup sprzętu?

Początki nie są łatwe, dlatego stawiając pierwsze kroki w świecie przedsiębiorców sięgnij po pomoc!

Decydując się na prowadzenie działalności gospodarczej najczęściej pojawiają się pytania: z jakich środków finansować przedsięwzięcie? skąd wziąć pieniądze na sprzęt kosmetyczny? Czy mogę otrzymać dofinansowanie na zakup wyposażenia salonu przedłużania rzęs? 

Jeżeli i ty masz takie wątpliwości, zapraszamy Cię do dalszej części wpisu!

Założyłaś już działalność gospodarczą? Uff, pierwsze koty za płoty, a urzędowe formalności za Tobą,  przyszedł zatem czas na twardszy orzech do zgryzienia, czyli zdobycie wystarczających środków na wyposażenie naszego "rzęsowego" raju. Każda z nas wie, że bez dobrej lampy, czy specjalistycznego łóżka nasza praca będzie znacznie utrudniona. Dlatego dziś przybliżymy Ci dostępne dla Ciebie dofinansowania na założenie działalności gospodarczej!Jeżeli masz pytania odnośnie prowadzenia nierejestrowanej działalności przydatny może okazać się nasz wpis - Nierejestrowana działalność, czyli Twój pierwszy salon kosmetyczny!, natomiast wszelkie wątpliwości dotyczące założenia pierwszej działalności gospodarczej rozwieje nasz kolejny wpis -  Jak założyć działalność gospodarczą, czyli pierwsze kroki przedsiębiorcy!

Jakie masz możliwości?

Obecnie dofinansowania na rozpoczęcie pierwszej działalności gospodarczej mogą pochodzić z różnych źródeł, niektóre z nich mają charakter lokalny a niektóre ogólny. Poniżej przybliżymy dostępne dla Ciebie możliwości oraz odpowiemy na Twoje pytania:

Czy dofinansowania przeznaczone są tylko dla osób bezrobotnych?

Na jaką kwotę mogę liczyć?

Czy zawsze muszę zwrócić uzyskaną pomoc finansową?

Przejdźmy zatem do sedna, oto jak prezentują się Twoje możliwości: 


#1. Fundusze europejskie, takie jak Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Fundusz Spójności oraz Europejski Fundusz Społeczny:

Ile wynosi kwota dofinansowania? Kwota możliwa do uzyskania, przy tej formie dofinansowania, to nawet około 50 000,00 złotych.

Kto może się ubiegać o dofinansowanie? Dotacje z UE są przeznaczone dla osób, które chcą dopiero rozpocząć swoją działalność gospodarczą i są zarejestrowane jako osoby bezrobotne.

Co warto wiedzieć? Ogromną zaletą tej formy dofinansowania jest jej bezzwrotność, oczywiście musimy przestrzegać zapisów umowy, które jednak są jasno określone i nadmiernie Cię nie ograniczą.

Tutaj znajdziesz więcej informacji.


#2. Dofinansowanie z PUP (z urzędu pracy):

Ile wynosi kwota dofinansowania? W tym przypadku, przyznawana kwota mieści się w zakresie 15 000,00 złotych do 30 000,00 złotych.

Kto może się ubiegać o dofinansowanie? Dofinansowanie z urzędu pracy przeznaczone jest dla osób bezrobotnych, które w terminie do 12 miesięcy przed składaniem wniosku nie posiadają na swoim koncie działalności gospodarczej (dany urząd pracy, może ustalić dłuższy okres, dlatego upewnij się ile wynosi on Twojej miejscowości).

Co warto wiedzieć? Jest to świadczenie bezzwrotne, pod warunkiem przestrzegania określonych w umowie zasad, które będą przejrzyście sformułowane i od początku Ci znane.

Tutaj znajdziesz więcej informacji.


#3. Dofinansowanie z LGD (z Lokalnej Grupy Działania):

Ile wynosi kwota dofinansowania? Wysokość tego dofinansowania wynosi od 50 000,00 złotych do 100 000,00 złotych.

Kto może się ubiegać o dofinansowanie? Środki z LGD są przeznaczone dla osób pracujących, jaki i bezrobotnych zamieszkujących w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich, których liczba mieszkańców nie przekracza 20 tys.

Co warto wiedzieć? Wszelkie informacje o działających w Twojej miejscowości LGD uzyskasz od lokalnych władz (np. w urzędzie miasta)

Tutaj znajdziesz więcej informacji.


#4. Lokalny fundusz pożyczkowy (dofinansowanie z samorządu):

Ile wynosi kwota dofinansowania? Kwota przyznana w ramach tej pomocy może sięgać nawet wysokości 500 000,00 złotych, lecz konieczny jest nasz wkład własny w wysokości minimum 20% sumy pożyczki.

Kto może się ubiegać o dofinansowanie? Fundusze pożyczkowe prowadzone przez samorządy przeznaczone jest ono dla osób, które prowadzą swoją działalność gospodarczą, od co najmniej 4 miesięcy.

Co warto wiedzieć? Dofinansowanie przyjmuje formę pożyczki, dlatego będziesz musiała spłacać je regularnie w ratach.

Tutaj znajdziesz więcej informacji.


#5.
Pożyczki i kredyty dla małych firm:

Ile wynosi kwota dofinansowania? Ta forma pomocy przedsiębiorcom może wynosić nawet 100 000,00 złotych.

Kto może się ubiegać o dofinansowanie? Pożyczki i kredyty dla małych firm są dostępne już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej.

Co warto wiedzieć? Pożyczki i kredyty podlegają zwrotowi, ważne jest, abyś zawsze zwróciła uwagę na oprocentowanie. Pozytywną stroną tego źródła finansowania jest fakt, iż banki zaniżają wymogi stawiane osobom, które się o nie ubiegają.

Tutaj znajdziesz więcej informacji.

Wybierz najlepszą dla siebie opcje i działaj!

Po więcej informacji zapraszamy Cię do naszego kolejnego wpisu! W następnym wpisie zajmiemy się tematem rozpoczęcia działalności gospodarczej - Jak założyć działalność gospodarczą, czyli pierwsze kroki przedsiębiorcy.

Dodatkowo pragniemy przygotować dla Ciebie wpis o zasadach i wymogach uzyskania każdego z dofinansowań, dlatego jeżeli któreś z nich Cię zainteresowało, napisz do nas w komentarzu, a pierwszy wpis z tej serii będzie właśnie o wybranej przez Ciebie opcji!

Do zobaczenia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium