Kasa fiskalna w Twoim salonie stylizacji rzęs - poradnik

0
Kasa fiskalna w Twoim salonie stylizacji rzęs - poradnik

Kasa fiskalna w salonie stylizacji rzęs - poradnik


Dziś kilka słów na temat, który często pojawia się w rozmowach ze stylistkami, które robią u nas zakupy, ale jest też bardzo popularny na forach internetowych, czyli KASA FISKALNA.

Sama nieraz miałam wątpliwości i zadawałam sobie pytania: po co kasa fiskalna? kto musi mieć kasę finalna? czy w salonie stylizacji rzęs potrzebna jest kasa fiskalna?  I chyba każda z nas miała takie rozterki. Dlatego mam nadzieję, że kilka poniższych porad rozjaśni Ci trochę sprawę.

Po pierwsze, pamiętaj, że najlepsza dla Ciebie będzie mobilna kasa fiskalna, czyli kasa z akumulatorem a nie ładowana z sieci - nawet jeśli teraz robisz zabiegi tylko u siebie, nigdy nie wiadomo kiedy zostaniesz mobilną stylistką.

Drugą rzeczą, o której chcę powiedzieć jest to, że są kasy odporne na wilgoć, ścinki włosów, drobinki kurzu i tym podobne zanieczyszczenia, dlatego też warto zapytać sprzedawcy, czy nasze przyszłe urządzenie sprawdzi się w salonie. 

Teraz przejdę do odpowiedzi na pytania, które często pojawiają się w temacie kas, do rzeczy!

Czy kasa fiskalna jest konieczna?

Tak, jest konieczna - zwolnienie z obowiązku posiadania kasy fiskalnej nie ma zastosowania do świadczenia usług fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych. Dodam do tego, że od 1 lipca 2021 roku obowiązkowa kasa fiskalna musi być kasą online. Jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkiego na ten temat, tekst rozporządzenia jest pod tym adresem

Czego potrzebujesz, żeby mieć kasę fiskalną?

Musisz posiadać NIP i nazwę firmy, potem wybrać urządzenie jakie chcesz mieć i skontaktować się ze sprzedawcą/serwisantem.

Co zrobić, po zakupie kasy?

Ustaliliśmy już że musimy posiadać kasę on-line. Dzięki temu jest łatwiej o tyle, że formalności związane z rozpoczęciem pracy czyli tak zwana fiskalizacja zostaną wykonane przez serwisanta kasy. Po dokonaniu fiskalizacji kasy online, możemy rozpocząć pracę. Pamiętaj, żeby rejestrować sprzedaż potrzebny jest dostęp do Internetu.

Gdzie zwrócić się o dofinansowanie?

Państwo dofinansowuje zakup kasy fiskalnej, szczegóły można przeczytać tutaj
Pamiętaj, żeby przechowywać dowód zakupu kasy - jest to potrzebne, na przykład w celu skorzystania z gwarancji, czy ulgi.

Ile dofinansowania mogę otrzymać na pierwszą kasę fiskalną?
Kwota ulgi to 90% wartości kasy, jednak nie więcej niż 700,00 zł. Dla tych, którzy odprowadzają podatek VAT odliczenia ulgi dokonuje się w pliku JPK_V7, w którym należy wskazać kwotę ulgi na zakup kasy fiskalnej. Natomiast w przypadku „nievatowców” ulgę rozlicza się składając wniosek do swojego urzędu skarbowego.

Czy mogę kupić używaną kasę fiskalną?

Przed nastaniem ery kas on-line zdarzało się, że początkujący przedsiębiorcy kupowali kasę używaną i zgłaszali to w Urzędzie Skarbowym, jednak teraz jest to nieopłacalne, i nie słyszałam o tym, żeby ktoś się na to zdecydował. Warto zainwestować w nową kasę, z gwarancją i obsługą serwisanta.

Czy potrzebne są raporty miesięczny/dzienny?

Każdy dzień pracy z kasą online powinno się zakończyć wydrukiem raportu dobowego. Należy go wystawić najpóźniej przed rozpoczęciem sprzedaży następnego dnia. Jeśli jednak w ciągu dnia nie było żadnej sprzedaży, nie ma potrzeby drukowania raportu dobowego. Raport miesięczny należy wystawić po zakończeniu miesiąca, w którym odbywała się sprzedaż, najpóźniej do 25 dnia miesiąca następnego.


Czy musze archiwizować/ przechowywać dane z kasy?

Posiadanie kasy online zwalnia z obowiązku archiwizacji.

Czy potrzebuję kasy fiskalnej w działalności nierejestrowej?

W przypadku kosmetyczek jest to wymagane.

Czy potrzebuję kasy fiskalnej w mobilnym salonie?

Tak, bez niej się nie obejdzie.

Ufff, czasami łatwiej skupić się na swojej pracy, a nie zajmować podatkami i przepisami, ale jest to konieczne dla naszego biznesu, niestety tego nie obejdziemy. Mam nadzieję, że poradnik rozjaśnił Ci pewne kwestie i okazał się przydatny.
Jeśli macie więcej pytań, śmiało piszcie!

Tutaj podaję przydatne linki do materiałów, do których możesz sięgnąć jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej:

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20190000816
https://www.podatki.gov.pl/vat/kasy-rejestrujace/faq-kasy-online/
https://www.podatki.gov.pl/media/5129/objaśnienia-podatkowe-z-11-lipca-2019-r-ulga-na-zakup-kas-rejestrujących-on-line.pdf

#icoucou #akademiaicoucou

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl